Kolejna edycja projektu JazzCamp for Girls w Katowicach za nami. Uczestniczki z całego województwa śląskiego pod okiem tutorów (Ani Rybackiej, Oli Rzepki, Łukasza Marciniaka i Artura Tuźnika) pracowały i bawiły się muzyką przez cały tydzień (23-27.01.2023), tworząc „jazzowe comba”, uczestnicząc w warsztatach jazzowej improwizacji i kompozycji, integracji muzycznej, warsztatach psychologicznych i budując tożsamość zespołów.

Zwieńczeniem sesji warsztatowych był koncert finałowy z udziałem stworzonych przez uczestniczki „jazzowych” comb” (Malinowe Pomarańcze, 7 Rainbow Sisters, Music Queens, Wild&Fire), który odbył się w katowickim Pałacu Młodzieży (27.01.2023). 

Preludium i epilogiem do JazzCampu były koncerty tutorów w ramach Before 12 Katowice JazzArt Festival (21 i 28.01.2023, Katowice Miasto Ogrodów).

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt:

Galeria zdjęć projektu:

Opieka merytoryczna:

Aleksandra Rudzka-Kurdyś (Katowice Miasto Ogrodów)

Aleksandra Rybak-Żymła (Fundacja Konsek Kultury)

Joanna Tamborska (Kultur(a))


Organizatorami polskiej edycji są Fundacja Konsek Kultury i Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek  we współpracy z duńską organizacją Kultur(a).

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Nordisk Kulturfond, oraz Ambasady Królestwa Danii, Ministerstwa Kultury Danii i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii.

Partnerami projektu są: Ambasada Królestwa Danii, JazzDanmark i Pałac Młodzieży w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *