O Nas

Celem działania Fundacji jest działalność oświatowa i kulturalna w obszarze upowszechniania muzyki i gry na instrumentach muzycznych, szeroko pojętej edukacji muzycznej wśród dzieci i młodzieży, także zagrożonym wykluczeniem społecznym i demoralizacją, wspieranie
aktywności muzycznej dorosłych i osób starszych oraz umożliwienie realizacji muzycznych pasji niezależnie od wieku.

Obecny skład zarządu fundacji:
– Aleksandra Rybak-Żymła – prezes
– Paweł Miczka – wiceprezes
– Paulina Kończal – członek Zarządu

Aleksandra Rybak-Żymła – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Koninklijk Conservatorium w Hadze. Brała udział w projektach Nederlands Jeugd OrkestAcademia Montis RegalisJeune Orchestre de l’AbbayeThe Fat Lady Opera Groep czy Haendel Academy. Miała okazję wystąpić wspólnie z Orkiestrą XVIII Wieku pod batutą Fransa Bruggena. Jako jedyna Polka w swojej kategorii została zaproszona do udziału w Internationaler Johann Sebastian Bach-Wettbewerb w Lipsku w 2012 r. W latach 2014-2015 była członkiem Theresia Youth Baroque Orchestra działającej we Włoszech.
Współzałożycielka zespołu Mitomani. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Aetas Baroca. Od 2016 r. jest wiolonczelistką orkiestry barokowej Konfraternia Caper Lublinensis.

Paweł Miczka – doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; jego muzyczne zainteresowania koncentrują się wokół wiedeńskiej muzyki kameralnej okresu klasycznego. Ukończył studia w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, a następnie w Koninklijk Conservatorium w Hadze. Jest koncertmistrzem w orkiestrach barokowych Märkisch Barock, Konfraternia Caper Lulinensis oraz Michaelis Consort. Oprócz tego grywa w zespołach takich jak Collegium 1704, Musica Florea, Concerto FoscariHof Musici czy Silva Rerum Arte.

Paulina Kończal – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W ramach stypendium LLP Erasmus studiowała także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Od 2018 roku solistka-oboistka orkiestry symfonicznej Janáčkova Filharmonie Ostrava w Czechach, jak również Prague Royal Philharmonic. Była oboistka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. Współpracuje między innymi z Polish Art Philharmonic, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO”, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovią czy Śląską Orkiestrą Kameralną. Była także oboistką I, Culture Orchestra i European Philharmonic Orchestra. Aktualnie pracuje jako pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach oraz gra w zespole specjalizującym się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Sepia Ensemble.